تست بارداری

ذر آزمایش تست بارداری موارد زیر بررسی می‌شود:

  • هورمون BhCG
  • BhCG titer

این موضوع را توجه داشته باشید که BhCG titer، دقیق‌تر است و هفته چندم بارداری را هم مشخص می‌کند. به این ترتیب، بسیاری از پزشکان، بیشتر انجام آزمایش بارداری را با بررسی BhCG titer، درخواست می‌کنند.

نمونه خون
2 پارامتر مورد ارزیابی
1 روز تا نتیجه ی آزمایش

اطلاعات چکاپ ها

چرا باید این تست را انجام دهیم؟

تست بارداری یا آزمایش بارداری با نمونه گیری خونی روشی است که با دقت زیاد، باردار بودن فرد را مشخص می‌کند. همچنین در صورتی که فرد باردار باشد با اندازه‌گیری هورمون BhCG titer، هفته چندم بارداری مشخص می‌شود. به طور معمول هم اگر فردی حتی با بیبی چک متوجه بارداری خود شده باشد، با مراجعه به پزشک، این آزمایش برای او تجویز می‌شود.

 
این چکاپ شامل چه آزمایش هایی می شود؟

نشانگرهای زیستی

آزمایش هورمونی

هورمون‌ها بر همه فعالیت‌های بدن، از رشد و متابولیسم گرفته تا تولید مثل و چرخه خواب، تاثیر می‌گذارند. حتی یک عدم تعادل ناچیز در سطح هورمون‌های شما می‌تواند تأثیر قابل توجهی در سلامتی داشته باشد و بر خلق و خو، سطح انرژی و همچنین باروری و میل جنسی شما تأثیر بگذارد. هورمون‌ها به عنوان پیام رسان‌های شیمیایی شناخته می‌شوند که توسط غدد تولید می‌شوند و به جریان خون آزاد می‌شوند. آنها فعالیت‌های مختلفی در بدن انجام می‌دهند، از جمله تنظیم اشتها، رشد، روحیه و تولید مثل و غیره. به طور کلی، آنها تمام عملکردهای بدن را تنظیم کرده و متعادل نگه می‌دارند. اختلالات هورمونی، مشکلات رایجی هستند که اغلب از طریق درمان جایگزینی هورمون یا تغییر سبک زندگی، قابل کنترل و درمان هستند. سطح هورمون‌ها همیشه ثابت نیست و در طول روز و در زنان و در طی چرخه تولید مثلی، تغییر می‌کند.

بتا تیتر (beta titre)
هورمون بتا (Free BhCG)

نقش هورمون بتا (BTHCG) تشخیص بارداری و مانیتور کردن بیمار در دوره بارداری مانیتور کردن بیماری‌های تروفوبلاستیک (trophoblastic disease) و تومورهای سلول نطفه (germ cell tumor) و ارزیابی میزان اثربخشی …

سه قدم ساده تا آزمایش خون

۱ - ثبت درخواست

از طریق وب سایت، نرم افزار موبایل و یا روبات تلگرام، زمان و مکان و آزمایشگاه مورد نظر خود را مشخص کنید.

ادرس کلینیک
۲ - نمونه گیری در منزل شما

متخصص آزمایشگاه،در زمان و مکان مورد نظر شما جهت نمونه گیری مراجعه می کندو نمونه رابه آزمایشگاه منتخب شما تحویل می دهد.

۳ - دریافت نتیجه آزمایش

پس از انجام مراحل آزمایش شما، در کوتاهترین زمان ممکن، پاسخ خود را در وب سایت یا از طریق پیامک مشاهده خواهید کرد.