• نیاوران ، خیابان مژده (مقدسی) ، خیابان محمود احمدی زمانی
  • ۹۱۱ ۱۱۱ ۲۸ - ۰۲۱

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های رایج برای حفظ زیبایی پوست، صورت و جوانسازی است. اگرچه با توجه به تاییدیه FDA، این روش می تواند برای بسیاری از مشکلات جسمی مانند میگرن و زودانزالی نیز مورد استفاده قرار گیرد. اما بیشترین کاربرد بوتاکس، رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی و زیر چشم است. اگر شما هم به دلیل مزایای استفاده از بوتاکس، علاقه مند به کمک گرفتن از این روش هستید؛ می بایست قبل از هر چیزی در مورد بوتاکس، هدف تزریق آن، عوارض ناشی از بوتاکس و …. اطلاعات کافی کسب کنید. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با هر آن چیزی که باید در مورد تزریق بوتاکس بدانید، آشنا شوید.

آنچه از تزریق بوتاکس باید بدانید

هدف از تزریق بوتاکس

حتما تا به حال در مورد اینکه بوتاکس یک ماده سمی است، شنیده اید. بوتاکس در واقع یک نوع سم است که می تواند باعث فلج شدن عضلات شود. همین موضوع سبب کاربردهای متنوع بوتاکس در بسیاری از مشکلات پوستی، میگرن و زودانزالی شده است. هدف از تزریق بوتاکس بر اساس نوع محلی که قرار است تزریق انجام شود، متفاوت است. اما در اکثر موارد، بوتاکس در ناحیه پیشانی و در زیر چشم تزریق می شود که هر کدام اهداف خاص خودشان را دارند.

1.     رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی

یکی از مهم ترین اهداف تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی، رفع چین و چروک های ناحیه پیشانی است. بسیاری  از افراد در اثر افزایش سن، شاهد بروز چین و چروک های پوستی در ناحیه پیشانی خودشان هستند. این در حالی است که زیبایی چهره، به زیبایی پیشانی آن وابسته است. به همین خاطر، می توان با کمک تزریق کردن بوتاکس در ناحیه پیشانی، زیبایی چهره را چندین برابر کرد.

2.     رفع گودی و چین و چروک های زیر چشم

در اثر افزایش سن، یک سری چین و چروک های ریز زیر چشم ها پدیدار می شوند. این چین و چروک ها می توانند چهره را پیرتر نشان دهند. با کمک تزریق بوتاکس در ناحیه زیر چشم، می توان گودی و چین و چروک های زیر چشم را برطرف کرد.

رفع چین و چروک
تزریق کردن بوتاکس برای ناحیه زیر چشم

آیا تزریق بوتاکس یک روش ایمن است؟

بسیاری از افرادی که به دنبال استفاده از روش تزریق بوتاکس برای حفظ جوانی و زیبایی پوست خودشان هستند، از ایمنی این روش نگران می باشند. واقعیت این است که بوتاکس یک نوع سم بوده که باعث فلج شدن عضلات می شود. اگر این سم وارد خون شود، می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد. اما تزریق موضعی آن، نه تنها عوارض زیادی را به همراه ندارند؛ بلکه می تواند مفید باشد.

بنابراین، روش تزریق بوتاکس یک روش کاملا ایمن است و توسط FDA نیز تایید شده است. البته اگر بوتاکس در کلینیک پوست و مو و مطب ها یا هر مرکز دیگری، به صورت غیر اصولی تزریق شود؛ می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد.

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس در پوست

عوارض ناشی از تزریق بوتاکس بسیار کم و موقتی هستند. در واقع، پس از تزریق کردن بوتاکس، ممکن است در ناحیه مورد نظر احساس درد داشته باشید. همچنین، بروز قرمزی و تورم در آن ناحیه طبیعی است. پس از گذشت زمان، این قرمزی، درد و تورم از بین می رود و می توانید به راحتی به زندگی عادی خودتان بازگردید. البته در مواردی ممکن است افراد به بوتاکس حساسیت نشان دهند. در این موارد، احتمال بروز واکنش های حساسیت زا مانند کهیرهای پوستی، احساس تنگی نفس، احساس تهوع و استفراغ و … وجود درد. در صورتی که این عوارض پس  از تزریق بوتاکس مشاهده شد، لازم است که افراد حتما با پزشک خود مشورت کنند.

مراقبت های قبل از تزریق کردن بوتاکس

به طور کلی، تزریق بوتاکس به عنوان یک روش ایمن، می تواند تاثیر زیادی روی زیبایی چهره و پوست داشته باشد. از طرفی نیازی به انجام اقدامات خاصی قبل از انجام این روش درمانی و زیبایی نخواهید داشت. مهم ترین کاری که باید قبل از تزریق کردن بوتاکس انجام دهید این است که داروهای مصرفی خودتان را با پزشک در میان بگذارید. چرا که برخی از داروها مانند داروهای ضد انعقاد خون و رقیق کننده خون، می توانند بر روی بوتاکس و عوارض ناشی از آن تاثیر بگذارند. بنابراین، در نظر گرفتن نکات زیر و رعایت آن ها برای قبل از تزریق بوتاکس عبارتند از:

  • کنترل داروهای مصرفی. هر داروی مصرفی به ویژه داروهای رقیق کننده خون باید قبل از تزریق بوتاکس کنترل شوند. بنابراین، در صورت نیاز به مصرف داروهای خاص حتما با پزشک خود مشورت کنید.
  • قطع مصرف الکل. الکل و دخانیات می توانند تاثیر بدی روی نتیجه بوتاکس داشته باشند. بنابراین، اگر عادت به مصرف الکل و هر یک از انواع دخانیات را دارید، بهتر است که تا 2 هفته قبل از تزریق از آن ها استفاده نکنید.
  • مصرف داروهای ضد التهاب. در صورت تجویز پزشک، می توان از داروهای ضد التهاب برای کنترل التهابی که پس از تزریق بوتاکس به وجود می آید، استفاده کرد.
بوتاکس پیشانی
بررسی ایمنی تزریق کردن بوتاکس در ناحیه پیشانی

مراقبت های بعد از تزریق کردن بوتاکس

پس از تزریق بوتاکس، باید از پوستتان مراقبت کنید تا شاهد از دست رفتن زیبایی پوست و مشکلات خاصی نباشید. به طور کلی، تزریق کردن بوتاکس از جمله روش هایی است که نیازی به مراقبت خاصی ندارد. بنابراین، حتی پس از انجام آن می توانید سرپا باشید و به منزل یا محل کار بروید. اما به هر حال در نظر گرفتن یک سری نکات برای مشاهده بهترین نتیجه و کاهش عوارض و کبودی پس از تزریق، مهم است.

  • خم نشوید. تا 1 الی 2 ساعت پس از تزریق خم نشوید تا مشکل کبودی در پوست و عضله ناحیه تزریقی به وجود نیاید.
  • محل تزریق را لمس نکنید. تا گذشت 1 الی 2 ساعت از تزریق بوتاکس، مجاز به لمس کردن محل تزریق نیستید.
  • محل تزریق را ماساژ دهید. پس از گذشت 2 ساعت از تزریق کردن بوتاکس، مجاز به ماساژ دادن عضلات ناحیه تزریق هستید. این کار باعث پخش شدن بیشتر بوتاکس در ناحیه تزریق می شود.
  • از انجام اقدامات تهاجمی در پوست خودداری کنید. تا دو هفته مجاز به انجام اقدامات خاص مانند لایه برداری پوست نیستید.
  • از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری کنید. برای کاهش عوارض بوتاکس، از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید.

مدت زمان ماندگاری بوتاکس

تزریق بوتاکس و اثرات خوب و مفید آن کاملا موقتی هستند. بسته به شرایط پوست و فرد، مدت زمان ماندگاری بوتاکس متفاوت است. اما در اکثر موارد حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه می توانید از ماندگاری بوتاکس بهره مند شوید. پس از اتمام زمان ماندگاری بوتاکس، مجددا می توانید کار تزریق بوتاکس را انجام دهید.

ماندگاری بوتاکس
مراقبت های قبل و بعد از تزریق کردن بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است؟

هزینه تزریق بوتاکس بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. بدیهی است که هر چقدر قیمت خرید پودر بوتاکس بیشتر باشد، قیمت تزریق بوتاکس نیز بالاتر می رود. همچنین، در صورتی که نیاز به تزریق حجم بیشتری از بوتاکس باشد، لازم است که فرد هزینه بیشتری را برای تزریق پرداخت کند.

انجام خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی نیاوران

مراجعه به یک کلینیک معتبر جهت تزریق بوتاکس بسیار حائز اهمیت است. کلینیک زیبایی نیاوران با کمک بهترین متخصصین در حوزه تزریق بوتاکس و فیلر، به شما امکان داشتن چهره ای جذاب را می دهد. از بهترین برند بوتاکس برای تزریق کردن بوتاکس در این کلینیک استفاده می شود. این یعنی اینکه می توانید با خیالی راحت از خدمات تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی و زیر چشم های خودتان استفاده کنید.