• نیاوران ، خیابان مژده (مقدسی) ، خیابان محمود احمدی زمانی
 • ۹۱۱ ۱۱۱ ۲۸ - ۰۲۱

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

تا به حال شده که روبروی آینه بایستید و به پوست خودتان نگاه کنید؟ حتما از پیری زودرس پوست خودتان ناراحت هستید و می خواهید با روش های مختلفی از شر چین و چروک های پوستی، لکه ها و جای جوش و زخم از روی پوست خودتان راحت شوید. میکرونیدلینگ یکی از روش هایی است که برای حفظ سلامت و زیبایی پوست شما مورد استفاده قرار می گیرد. این روش می تواند با تحریک تولید کلاژن در پوست، از پیری زودرس پوست جلوگیری کند و باعث جوانسازی پوست شود.

با توجه به اهمیت اطلاع افراد از روش میکرونیدلینگ، درادامه این مقاله قصد داریم در مورد کاربردهای این روش، مراقبت های بعد از انجام آن و هزینه انجام این تکنیک زیبایی پوست صحبت کنیم.

میکرونیدلینگ چیست؟
آنچه درباره میکرونیدلینگ باید بدانید

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یکی از روش های تهاجمی برای تحریک پوست جهت کلاژن سازی است. همانطور که می دانید، کلاژن یکی از مهم ترین پروتئین هایی است که در پوست وجود دارد و می تواند باعث استحکام پوست شود. در صورتی که میزان کلاژن در اثر افزایش سن و یا هر دلیل دیگری افزایش پیدا کند، احتمال بروز مشکلات مختلفی از جمله پیری و چین و چروک های پوستی افزایش پیدا خواهد کرد. روش میکرونیدلینگ، روشی است که می تواند برای رفع مشکلات پوستی و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست مورد استفاده قرار گیرد.

اگر بخواهید در مورد نحوه انجام این تکنیک اطلاعات کسب کنید، باید بگوییم همانطور که از نام میکرونیدلینگ مشخص است، دارای سوزن های بسیار ریز است. این سوزن ها می توانند با کمک دستگاه یا به صورت دستی، روی سطح پوست کشیده می شوند و می توانند یک سری سوراخ های ریزی را در لایه های عمقی پوست ایجاد کنند. این سوراخ ها باعث ایجاد آسیب و خونریزی بسیار محدود در لایه های عمیق پوستی می شوند. اما این آسیب می تواند دلیلی برای کلاژن سازی بیشتر پوست باشد.

واقعیت این است که میکرونیدلینگ یک روش تهاجمی، اما ایمن است. همچنین، می توان این روش جوانسازی پوست را با بسیاری از روش های دیگر ترکیب کرد تا در نهایت شاهد نتایج فوق العاده تری بود.

کاربردهای میکرونیدلینگ پوست چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، میکرونیدلینگ با کمک ایجاد سوراخ های ریز در ناحیه عمقی پوست، موجب تحریک پوست برای کلاژن سازی می شود. با توجه به اینکه کلاژن یکی از مهم ترین بخش های پوست است، با کمک این روش می توان بسیاری از مشکلات پوستی را نیز برطرف کرد. از طرفی اگر میکرونیدلینگ با روش های مختلف دیگری ترکیب شود، می تواند کاربردهای متنوع تری داشته باشد. با این حال، از جمله کاربردهای اصلی این روش زیبایی عبارتند از:

 • کمک به تولید کلاژن بیشتر در پوست

یکی از مهم ترین کاربردهای میکرونیدلینگ که باعث بهبود سلامت پوست و زیبایی و جوانی آن می شود، تولید کلاژن در پوست، باعث رفع بسیاری از ناهنجاری های پوستی نیز می شود.  

 • موثر در رفع جای سوختگی

با کمک این روش، می توان بسیاری از مشکلات پوستی ناشی از سوختگی مانند کشیدگی، بافت اسکار و … را نیز برطرف کرد.

 • رفع چین و چروک های پوستی

هر چقدر کلاژن سازی در پوست افزایش پیدا می کند، میزان چین و چروک های پوستی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

 • کنترل جوش و آکنه های پوستی

میکرونیدلینگ با باز کردن منافذ پوست و پاکسازی آن ها، مانع از تجمع چربی می شود و می تواند از بروز جوش های پوستی نیز جلوگیری کند.

 • کمک به کاهش جای جوش و مشکلات پوستی

بسیاری از افراد که دارای پوست چرب می باشند، به غیر از اینکه با آکنه و جوش های پوستی مواجه اند، شاهد باقی ماندن جای جوش نیز هستند. با کمک این روش، می توان جای جوش ها را نیز برطرف کرد.

 • کمک به کاهش استرچ مارک ها و کشیدگی های پوستی

میکرونیدلینگ می تواند با رفع مشکلات ناشی از کشیدگی پوست مانند استرچ مارک ها، زیبایی پوست را چند برابر کند.

آیا تاثیرات میکرونیدلینگ دائمی است؟

خیر تاثیر میکرونیدلینگ مانند هر روش زیباسازی پوست دیگر دائمی نیست. بهتر است که برای مشاهده تاثیرات خوب این روش، حتما هر 4 الی 6 هفته یک بار مجددا برای انجام آن اقدام کنید. معمولا در طی گذشت چند جلسه، می توانید شاهد تاثیر فوق العاده این روش زیبایی در پوست خودتان باشید.

روشهای میکرونیدلینگ
میکرونیدلینگ چیست؟

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

برای انجام میکرونیدلینگ صورت، ابتدا می بایست که پوست خود را تمیز کنید تا هر گونه ماده شیمیایی و آرایشی از روی پوست شما پاک شود. سپس، با کمک مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت، می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، شاهد اثربخشی فوق العاده این روش باشید.

 • معمولا تورم، قرمزی و کبودی ناشی از میکرونیدلینگ تا 2 روز ادامه خواهد داشت. اما پس از گذشت 2 روز، میزان این تورم کاهش پیدا می کند و شما می توانید بدون هیچ مشکلی فعالیت های روزمره خودتان را انجام دهید.
 • احتمال اینکه پس از انجام این پروسه، شاهد پوسته پوسته شدن پوست خودتان باشید، وجود دارد. بهتر است پوست خود را دستکاری نکنید و با کمک کرم های مرطوب کننده، آن را ترمیم کنید.
 • حداقل تا چند روز از انجام تمرین های ورزشی که باعث عرق کردن پوست شما می شوند، خودداری کنید.
 • تا 1 هفته اجازه تابش نور خورشید به صورت مستقیم به پوست خودتان را ندهید. سعی کنید که در صورت نیاز به خارج شدن از منزل، یک ضد آفتاب مناسب حاوی زینک را استفاده کنید.
 • نیازی به استفاده از داروهای خاص برای کاهش التهاب و درد در ناحیه پوست نیست. در صورت نیاز به مصرف هر نوع دارویی، با پزشک خودتان مشورت کنید.
میکرونیدلینگ مراقبتها
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

موارد منع انجام برای این روش زیبایی پوست

اگرچه میکرونیدلینگ جزء روش های مناسب برای حفظ زیبایی پوست و رفع مشکلات پوستی است؛ اما باز هم همه افراد مجاز به استفاده از این روش جوانسازی و زیباسازی پوست نیستند. توصیه می شود که برای انجام این روش، حتما با پزشک خود مشورت کنید تا در صورتی که مجاز به انجام آن بودید، این کار را انجام دهید. به طور کلی، در موارد زیر استفاده از این روش جوانسازی و زیباسازی پوست توصیه نمی شود.

 • بانوان باردار و شیرده
 • افراد زیر 18 سال
 • افراد دارای بیماری های پوستی
 • افراد دارای حساسیت های پوستی شدید
 • افراد قرار گرفته در معرض پرتودرمانی پوست در طی 1 سال گذشته
 • افراد دارای مشکل التیام زخم دیرهنگام
 • افراد دارای بیماری هموفیلی
 • افراد مصرف کننده آسپرین
 • افراد دارای عفونت و یا تبخال پوستی در ناحیه مورد نظر
هزینه میکرونیدلینگ
هزینه انجام میکرونیدلینگ

هزینه انجام این روش زیبایی چقدر است؟

یکی از سوالات رایجی که در مورد میکرونیدلینگ وجود دارد، هزینه انجام آن است. واقعیت این است که هزینه انجام میکرونیدلینگ بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود و در هر یک از مطب ها و کلینیک های زیبایی، می توان شاهد تنوع زیادی از قیمت ها بود. نوع دستگاه استفاده شده، خدمات ارائه شده قبل و بعد از میکرونیدلینگ و یا حتی کلینیک و موقعیت جغرافیایی آن، تاثیر زیادی روی قیمت انجام این روش زیباسازی پوست می گذارند.

کلینیک زیبایی نیاوران؛ احساس خوب شما پس از انجام میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ جزء روش های زیباسازی و جوانسازی پوست است که می تواند در بسیاری از کلینیک ها و مطب های زیبایی انجام شود. اگر قصد انجام این روش را دارید، حتما باید به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید تا خدای ناکرده شاهد عوارض ناشی از انجام آن نباشید. کلینیک زیبایی نیاوران با ارائه خدمات تخصصی در حوزه فعالیت های زیبایی، به شما برای انجام این روش زیباسازی پوست کمک می کند.