• نیاوران ، خیابان مژده (مقدسی) ، خیابان محمود احمدی زمانی
  • ۹۱۱ ۱۱۱ ۲۸ - ۰۲۱

هایفوتراپی

هایفوتراپی

رسیدن به پوستی جوان و بدون چین و چروک، آرزوی بسیاری از افراد است. اگرچه بسیاری از خانم ها و آقایان تصور می کنند که شل شدن پوست قابل برگشت نیست و نمی توانند هیچ کاری برای حفظ سلامت و زیبایی پوست انجام دهند؛ اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، می توان از روش های مختلف برای حفظ سلامت و زیبایی پوست استفاده کرد. هایفوتراپی یا HIFU یکی از روش های زیباسازی و جوانسازی پوست است که می تواند تاثیر زیادی روی چهره و زیبایی داشته باشد. این روش که بر اساس نور و طول موج مشخص لیزر کار می کند، می تواند تاثیر زیادی روی سلامت پوست داشته باشد.

با توجه به اهمیت اطلاع از جزئیات هایفوتراپی قبل از انجام این روش درمانی، در ادامه این مقاله قصد داریم درباره هر آن چیزی که باید در مورد هایفوتراپی بدانید، صحبت کنیم.

ماندگاری هایفوتراپی
مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی

هایفوتراپی پوست چیست؟

هایفوتراپی که با نام لاتین HIFU هم شناخته می شود، یکی از روش های زیباسازی پوست است که به صورت غیر تهاجمی و بدون هیچ برش و خونریزی در پوست انجام می شود. اساس کار این روش، بر پایه یک نور با طول موج مشخص است که می تواند به لایه زیرین پوست نفوذ کند و باعث گرم کردن آن ناحیه شود. اگرچه در بسیاری از روش های زیباسازی و جوانسازی پوست، بیشتر لایه بیرونی پوست تحت تاثیر قرار می گیرد؛ اما هایفوتراپی بر روی لایه های زیرین پوست تمرکز بیشتری دارد.

با کمک این روش، لایه داخلی پوست گرم می شود. افزایش دما در این لایه، باعث آسیب به سلول های پوستی می شود و می تواند برخی از سلول ها را تخریب کند. اگرچه تصور می شود که این آسیب، می تواند برای پوست معایبی را نیز به همراه داشته باشد؛ اما واقعیت این است که آسیب ایجاد شده برای تحریک تولید کلاژن در پوست ضروری است.

بنابراین، هایفوتراپی با تحریک کلاژن در پوست، مانع از شل شدگی و چین و چروک های پوستی می شود. این روش فقط لایه داخلی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد؛ چرا که نور ارسال شده به داخل پوست، دارای یک طول موج مشخصی است و فقط آن لایه از پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا هایفوتراپی ایمن است؟

بسیاری از افرادی که متقاضی انجام هایفوتراپی هستند، نگران عوارض و ایمنی این روش جوانسازی پوست می باشند. واقعیت این است که این روش هیچ گونه عارضه جانبی را به همراه نخواهد داشت؛ چرا که فقط یک نور مشخص باعث افزایش دمای لایه داخلی پوست می شود. این نور نه بر روی لایه های زیرین پوست و نه بر روی لایه های سطحی پوست، تاثیری نمی گذارد.

از طرفی هیچ برشی روی پوست با کمک هایفوتراپی ایجاد نمی شود. نبود برش و خونریزی، احتمال عفونت های پوستی و درد و تورم را تا حد زیادی کاهش می دهد. خلاصه بگوییم که این روش کاملا ایمن بوده و اصلا جای نگرانی برای انجام آن وجود ندارد.

کاربردهای HIFU برای پوست چیست؟

به دلیل اینکه اساس کار HIFU درمانی، تولید و تحریک کلاژن است، بیشترین کاربردهای این روش در جوانسازی پوست و رفع چین و چروک های پوستی است. با این حال، با سفت شدن پوست می توان شاهد عملکرد فوق العاده پوست نیز بود. از جمله کاربردهای اصلی هایفوتراپی پوست عبارتند از:

  • رفع چین و چروک های پوستی در تمامی نواحی صورت
  • کمک به کلاژن سازی طبیعی در پوست
  • موثر در رفع چین خوردگی پیشانی
  • کمک به صاف شدن پوست
  • کمک به اصلاح طرح لبخند
  • رفع افتادگی و شل شدگی ناحیه غبغب
  • و …
هایفوتراپی چیست؟
هایفوتراپی پوست چیست؟

عوارض ناشی از انجام این روش زیبایی و جوانسازی پوست

حال که با فواید هایفوتراپی آشنا شدید، شاید این سوال برای شما مطرح شود که عوارض ناشی از HIFU چیست؟ به طور کلی، این روش جوانسازی پوست ایمن و غیر تهاجمی است. هیچ سوزنی وارد پوست نمی شود که درد و خونریزی به همراه داشته باشد. بنابراین، عوارض استفاده از دستگاه هایفو فقط مقداری تورم و قرمزی است که ممکن است تا چندین ساعت پس از انجام روش درمانی هایفو در پوست ایجاد شود.

بنابراین، اگر به دنبال یک روش کم عارضه برای حفظ جوانی و زیبایی پوست خود هستید، هایفوتراپی گزینه ایمنی است. با این حال، توصیه می شود که فقط افرادی که با مشکل شل شدگی پوست مواجه اند، اقدام به انجام این روش کنند. به همین خاطر، استفاده از دستگاه هایفو برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود؛ اما افراد بالای 25 سال می توانند برای پیشگیری از پیری پوست و رفع چین و چروک های پوستی، از این روش جوانسازی پوست کمک بگیرند.

مدت زمان ماندگاری این روش جوانسازی پوست

به طور کلی، برای اینکه به نتیجه دلخواه خودتان در اثر استفاده از روش هایفوتراپی برسید، نیاز به مراجعه 2 الی 3 جلسه برای انجام این روش دارید؛ اما باید بدانید که ماندگاری هایفوتراپی دائمی نیست و نباید انتظار داشته باشید که پس از اتمام 3 جلسه، پوستتان تا آخر عمر جوان و زیبا به نظر برسد. چون به هر حال پوست روند پیری خود را طی می کند و مجددا میزان کلاژن در پوست کاهش پیدا خواهد کرد.

این موضوع باعث شده تا مدت زمان ماندگاری هایفوتراپی به حداکثر 12 ماه برسد. البته بر اساس سن فرد و شرایط پوستی که دارد، مدت زمان ماندگاری این روش جوانسازی پوست نیز متفاوت خواهد بود. ممکن است برخی از افراد بیشتر از 12 ماه و برخی از افراد کمتر از 12 ماه شاهد ماندگاری این روش باشند.

هزینه هایفوتراپی
هزینه انجام هایفوتراپی در کشور ایران

هر جلسه از هایفوتراپی چقدر زمان می گیرد؟

خوشبختانه انجام هایفوتراپی از شما زمان زیادی نمی گیرد. از همه مهم تر پس از اتمام هر جلسه از HIFU می توانید به محل کار بازگردید و یا کارهای روزمره خودتان را انجام دهید. بسته به شرایط پوست و نوع دستگاه، هر جلسه از هایفوتراپی نیم ساعت الی 90 دقیقه طول خواهد کشید.  

مراقبت های قبل و بعد از هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی از جمله روش های ایمن برای جوانسازی و تحریک تولید کلاژن در پوست است. بهتر است که برای رسیدن به نتیجه عالی، قبل از هایفوتراپی از هیچ ماده آرایشی و کرمی استفاده نکرده باشید و پوست خود را پاکسازی کنید. پس از اینکه جلسه درمانی شما تمام شد، نیازی به انجام هیچ روش مراقبتی ندارید. نه نیازی به خوردن داروی خاص است؛ نه نیازی به استفاده از کرم و پماد خاصی روی پوست خودتان دارید.

دستگاه هایفوتراپی
دستگاه HIFU چیست و چه کاربردی دارد؟

هزینه انجام هایفوتراپی در کشور ایران چقدر است؟

هزینه انجام هایفوتراپی در کشور ایران بر اساس عوامل مختلفی از جمله نوع دستگاه، محل جغرافیایی کلینیک و خدمات ارائه شده به همراه این روش جوانسازی پوست، تعیین می شود. بهتر است که برای استفاده از دستگاه هایفو در کلینیک های زیبایی، قبل از هر اقدامی در مورد هزینه دریافتی سوال کنید. چون به هر حال این هزینه ممکن است در هر یک از کلینیک ها متفاوت باشد.

بهترین دستگاه های هایفو در کلینیک زیبایی نیاوران منتظر شما هستند

انتخاب دستگاه هایفو با کیفیت و بهره گیری از دانش تخصصی پزشکان زیبایی و پوست در کلینیک زیبایی نیاوران، افتخاری است که نصیب ما شده است. در صورتی که به دنبال یک کلینیک زیبایی معتبر هستید تا از بهترین دستگاه های هایفو کمک بگیرید، می توانید به کلینیک زیبایی نیاوران مراجعه کنید. بهترین خدمات جوانسازی پوست در این کلینیک به شما ارائه می شوند تا با اعتماد به نفس کامل، در جامعه حضور داشته باشید و از زیبایی چهره و پوست خودتان لذت ببرید.