• نیاوران ، خیابان مژده (مقدسی) ، خیابان محمود احمدی زمانی
  • ۹۱۱ ۱۱۱ ۲۸ - ۰۲۱

PRP و کاربرد آن

PRP و کاربرد آن

PRP و کاربرد آن در جوانسازی پوست و مو

این روزها روش های مختلفی برای جوانسازی پوست و مو وجود دارند که هر کدام می توانند ضمن حفظ زیبایی پوست، مانع از چین و چروک های پوستی شوند و پروسه پیری پوست را کنترل کنند. PRP یکی از روش های تهاجمی برای رسیدن به پوست و موی سالم و جوان است که می تواند به صورت ایمن انجام شود. به طور کلی، پی آر پی (PRP) پروسه ای است که در آن غلظت پلاکت پلاسمای خون خود فرد افزایش پیدا می کند و این پلاسما با غلظت بالای پلاکت مجددا به خود فرد تزریق می شود.

با توجه به اهمیت اطلاع از جزئیات پی آر پی برای افرادی که قصد انجام این روش جوانسازی پوست و مو را دارند، در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد پی آر پی و جزئیات آن صحبت کنیم.

PRP و کاربرد آن در جوانسازی پوست و مو
PRP و کاربرد آن در جوانسازی پوست و مو

PRP (پی آر پی) چیست؟

پی آر پی که به اختصار با نام PRP نیز شناخته می شود، یکی از روش های تهاجمی زیبایی است که با کمک خون خود فرد انجام می شود. در این روش، مقداری از خون وریدی از خون فرد گرفته می شود. سپس با کمک دستگاه، میزان پلاکت خون فرد افزایش پیدا می کند. به طوری که به 4 الی 5 برابر حد معمول می رسد. این میزان از پلاکت می تواند برای پوست و موی فرد بسیار مقوی باشد.

پس از اینکه دستکاری های انجام شده روی خون فرد، پلاسما با غلظت بالای پلاکت تولید شد، نوبت به تزریق آن به زیر پوست و هر ناحیه ای که فرد مورد نظر دارد، می رسد. روش پی آر پی را می توان جزء روش های ایمن برای جوانسازی پوست و مو دانست. چرا که به دلیل به کار رفتن خون خود فرد، هیچ واکنش آلرژی در فرد به وجود نمی آید. به همین خاطر، یکی از روش های پرطرفدار زیبایی این روش است.

آشنایی با جزئیات پی آر پی برای پوست

آیا از خطوط و چین و چروک های پوستی خسته شده اید؟ تزریق پی آر پی می تواند برای جوانسازی، سفت شدن و مرطوب کردن پوست بسیار موثر باشد. با تزریق PRP شاهد پوستی درخشان، سفت و صاف هستید. نتایج بدست آمده از تزریق پی آر پی در پوست شما معمولا طولانی مدت هستند. بنابراین، می توانید تا سال ها از این نتایج و اثربخشی پی آر پی در پوست خودتان لذت ببرید.

به طور کلی، تزریق PRP را می توان برای دستیابی به نتیجه دلخواه چندین بار تکرار کرد. توصیه می شود که سالانه از تزریق پی آر پی استفاده کنید تا شاهد نتیجه عالی پلاسما تراپی باشید. محدود بودن عوارض پی آر پی به شما این امکان را می دهد تا خیلی زود به زندگی عادی خودتان بازگردید.

PRP (پی آر پی) چیست؟
PRP (پی آر پی) چیست؟

تزریق پی آر پی برای سلامت مو نیز موثر است؟

آیا دچار ریزش مو هستید و از نازک شدن موهای خودتان خسته شده اید؟ تزریق پی آر پی می تواند تاثیر خوبی روی رشد موها داشته باشد. با کمک این پلاسمای غنی از پلاکت، بسیاری از مشکلات کف سر و زخم ها برطرف می شوند. کل فرآیند تزریق پی آر پی برای موها، 1 ساعت طول می کشد. اما ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان نیاز داشته باشید که چندین جلسه پی آر پی را تکرار کنید.

فواید تزریق پی آر پی چیست؟

تزریق PRP می تواند مزایای زیادی برای پوست و مو داشته باشد. حتی این ماده یا همان پلاسمای غنی از پلاکت، می تواند برای تزریق در مفاصل جهت رفع مشکلات مفصلی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، بیشتری کاربرد پی آر پی، رفع مشکلات مو و جوانسازی پوست است. به طور کلی، بسته به شرایط سلولی خود فرد و عوامل متنوع دیگر، ممکن است نتایج درمانی که در اثر تزریق پی آر پی حاصل می شود در هر فرد متفاوت باشد. اما از جمله کاربردهای اصلی PRP برای پوست و مو عبارتند از:

  • کمک به جوانسازی پوست
  • موثر در رفع چین و چروک های پوستی
  • کمک به تامین شادابی و رطوبت پوست
  • رفع خطوط خنده در بالای پیشانی و زیر ابروها
  • رفع استرچ مارک های ناشی از زایمان
  • کمک به تقویت موها
  • موثر در کنترل ریزش مو
  • درمان زخم های دیابتی
فواید و معایب تزریق پی آر پی
فواید و معایب تزریق پی آر پی

معایب تزریق پی آر پی برای پوست و مو

به طور کلی، هر یک از روش های جوانسازی پوست و مو می توانند کاربردهای خاص خودشان را داشته باشند. انتخاب بهترین روش بسته به نظر پزشک، می تواند شما را به نتیجه نهایی نزدیک تر کند. معایب زیادی برای تزریق پی آر پی در پوست و مو وجود ندارد. اما عمدتا برخی از افراد از طولانی بودن پروسه گرفتن نتیجه از تزریق پلاسما شکایت دارند.

موضوعی که باید حتما برای تزریق PRP به آن توجه شود، مراجعه به یک کلینیک یا پزشک معتبر جهت تزریق این پلاسما است. چرا که احتمال آسیب به عروق خونی در هنگام تزریق وجود دارد و اگر پزشک تخصص کافی نداشته باشد، احتمال بروز عوارض جدی در فرد وجود دارد.

عوارض ناشی از PRP؛ آیا تزریق پلاسما ضرر دارد؟

یکی از سوالات رایجی که برای بیماران وجود دارد این است که تزریق پلاسمای غنی از پلاکت یا همان PRP مضر است؟ به طور کلی، با توجه به اینکه برای انجام این پروسه از خون خود فرد استفاده می شود، انجام آن بسیار ایمن تر از سایر روش های جوانسازی پوست و مو است. چرا که در روش های دیگر، مواد مصنوعی به پوست تزریق می شوند و احتمال اینکه فرد دچار عوارض خاصی شود، وجود دارد.

بنابراین، عوارض ناشی از PRP بسیار محدود بوده و فقط شامل درد و احساس بی حسی در ناحیه تزریق می شود. البته ممکن است پس از تزریق PRP، ناحیه مورد نظر دچار کبودی و قرمزی شود که پس از گذشت زمان این مشکل نیز برطرف می گردد.

بهترین کلینیک برای تزریق PRP
بهترین کلینیک برای تزریق PRP

هزینه تزریق پلاسما در پوست و مو

هزینه تزریق پلاسما در پوست و مو، بستگی به عوامل مختلفی دارد. معمولا بر اساس حجم پلاسمای تزریقی که از خود فرد گرفته می شود، هزینه پی آر پی نیز تعیین می شود. بدیهی است که هر چقدر حجم بیشتری از پلاسما به زیر پوست تزریق شود، هزینه و قیمت تزریق پلاسما نیز افزایش پیدا می کند.

البته عوامل مختلف دیگری نیز می توانند بر روی هزینه انجام PRP تاثیر بگذارند. به طور مثال، مرکزی که اقدام به ارائه این خدمات می کند، هزینه خاصی را از بیمار دریافت می کند. این در حالی است که هیچ بازه قیمتی دقیقی برای تزریق پلاسما در زیر پوست و ناحیه کف سر وجود ندارد.

کلینیک زیبایی نیاوران و تزریق پی آر پی به صورت تخصصی

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، فواید تزریق پی آر پی بسیار زیاد است و همه افراد به ویژه افرادی که پا به سن گذاشته اند، می توانند از مزایای تزریق کردن پی آر پی بهره مند شوند. اما مراجعه به یک کلینیک معتبر جهت جلوگیری از هر گونه عارضه تزریق PRP بسیار حائز اهمیت است. متاسفانه، برخی از افراد بدون توجه به این موضوع، یک کلینیک نامعتبر را انتخاب می کنند و پس از گذشت زمان متوجه عوارض انجام این روش جوانسازی پوست و مو می شوند.

کلینیک زیبایی نیاوران با بهره گیری از پزشکان متخصص، به بیماران جهت تزریق پلاسما با غلظت پلاکت بالا کمک می کند. در صورتی که نیاز به تزریق PRP برای پوست و مو دارید، کافیست که به کلینیک مراجعه کنید تا در طی یک بازه زمانی کوتاه، به نتیجه دلخواه خودتان برسید. این روش به صورت تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص در کلینیک انجام می شود.